5 Rozwiązań, które chętnie stosuję w projektach

  • test :

1. ZLEW PODWIESZANY

Zlew podwieszany to zdecydowanie mój ulubiony rodzaj zlewu. Różni się głównie tym, że na powierzchni blatu nie ma żadnych uskoków gdzie mógłby się zbierać brud. W takiej konstrukcji dużo łatwiej w trakcie sprzątania zamieść zanieczyszczenia i wodę bezpośrednio do komory zlewu. Całość jest praktyczna i estetyczna. Zlewy tego typu można łączyć z dodatkowymi akcesoriami jak cedzak, okapnik czy deska do krojenia. Ich wygląd jest bardzo nowoczesny lecz ich uzyie wymaga zastosowania dość drogich blatów podnoszących koszty kuchni.

2. SZAFKA NAD ZABUDOWĄ SPŁUCZKI

Każdy z nas szuka dodatkowych miejsc do przechowywania. Idealnym z nich jest przestrzeń ponad zabudową spłuczki podtynkowej. Wymiary szafki jaka może powstać w tym miejscu są związane z wymiarami zabudowanego stelaża. Typowa głębokość jaką udaje się osiągnąć to około 20 cm. To w zupełności wystarczająco dużo miejsca do przechowywania kosmetyków lub środków czystości. Jestem fanem minimalizmu i często projektuję fronty szafki i maskownicę zabudowy z tego samego materiału. Dodatkowo stosując system tip-on czyli otwieranie drzwiczek przez przyciśniecie krawędzi uzyskujemy modny efekt zabudowy od samej podłogi do samego sufitu.

TIP

Rada z mojej strony – umieść wywnętrz szafki gniazdo na wysokości około 130 cm. Pozwoli to schować elektryczne szczoteczki do zębów lub maszynki do golenia nawet w trakcie ich ładowania,

3. SZYNA DABSTORY

wspominałem już, że uwielbiam minimalistyczne rozwiązania a do tego jestem fanem czarnych dodatków. Prostota broni się sama a szyna DABSTORY jest na to najlepszym dowodem. Oprócz tego, że świetnie wygląda jest także praktyczna – posiada część z perforowanymi otworami odwadniającymi do odłożenia kosmetyków oraz oddaloną część do przewieszenia ręcznika. Dzięki temu odsunięciu ręcznik łatwo utrzymać w suchym stanie.

4. PODZIAŁ OŚWIETLENIA/OŚWIETLENIE ALTERNATYWNE

Sufity podwieszane są super a ich dopasowywanie do układu funkcjonalnego to moja ulubiona łamigłówka. Zawsze gdy to robię myślę o odpowiednim rozmieszczeniu opraw, które doświetlą pomieszczenie ale także zbudują unikalny klimat i podkreślą kształty w pomieszczeniu. Zaczynam od rozmieszczenie oświetlenia głównego dającego efekt oblania światłem. Zazwyczaj stosuję w tym celu wpuszczane oczka lub natynkowe tuby z żarówkami ledowymi GU10 o neutralnym świetle. Jako oświetlenie alternatywne stosuję pasy led w profilach aluminiowych z mlecznym kloszem. Lokalizuję je na półkach i krawędziach sufitów podwieszanych oraz za maskownicami karniszy. Najczęściej stosuję pasy o ciepłej temperaturze barwowej co wieczorem pozwala na relaks zmeczonych oczu i buduje unikalny klimat. O oświetleniu i sufitach nagram osobny film i napiszę osobny artykuł na bloga aby zgłębi ten temat dużo bardziej.

TIP

Odsuń krawędź sufitu od ścian z oknami – pozwoli to na wygospodarowanie miejsca na szynę karniszy montowaną do sufitu. Stworzysz wtedy łatwo efekt zasłon na cała wysokość pomieszczenia bez widocznych punktów montażowych.

5. INSTALACJA HOTELOWA

Temat oświetlenia sprawnie przenosi nas do sypialni. Inspirując się hotelowymi standardami polecam swoim klientom rozbudowę instalacji oświetlenia w sypialni tak aby stworzyć instalację schodowo krzyżową. Taki schemat pozwala na sterowanie oprawami sufitowymi z trzech kluczowym miejsc – lewej i prawej strony łóżka oraz przy wejściu. W praktyce nie będziemy musieli wstawać z łóżka aby zgasić za sobą oświetlenie główne. W sypialni stosujemy także oświetlenie indywidualne po jednym z każdej strony łóżka. Tą instalację także można zamknąć w układ schodowy aby jedna osoba mogła komfortowo zgasić światło partnera zestawem włączników ze swojej strony.