STOŁY ZE SPIEKU LUB KONGLOMERATU

  • test :

STÓŁ SPAJA RODZINĘ

Stół to bardzo ważny mebel. Nasza kultura domyślnie ciągnie nas w to miejsce w trakcie wszelkich towarzyskich spotkań w większym gronie osób.

W miarę możliwości zawsze zachęcam by wybierać stoły nierozkładane – takie, które osiągają maksymalny wymiar w stosunku do przestrzeni jaką na niego dysponujemy. Są to stoły bardziej eleganckie, pozbawione wszelkich przerw dylatacyjnych, mechanizmów, zdecydowanie lepiej wypełniają przestrzeń na co dzień i porządkują układ funkcjonalny. Stoły o docelowym wymiarze pozwalają precyzyjnie osadzić lampę ponad nim szczególnie w przypadku gdy występują jednostronne ograniczenia spowodowane lokalizacją ścian lub innych elementów. W stołach rozkładanych bardzo często harmonia występuje jedynie w pozycji złożonej a po powiększeniu blatu czar pryska, lampa wisi w przypadkowym miejscu, ścieżki komunikacyjne są niedrożne. Chcąc zachować reprezentacyjny charakter jadalni i całej głównej przestrzeni dziennej warto wybrać stół z blatem ze spieku lub konglomeratu kwarcowego. To rozwiązanie pozwala uzyskać naprawdę duży blat – nawet 320 cm. Początek cen takich mebli to 5 – 6 tyś zł ale przy większych długościach koszty dochodzą do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Większość producentów korzysta z blatów marek Technistone, Cosentino lub Laminam.  Większość producentów stara się nawiązać do topowych rozwiązać stołów jak np. poniższy stół marki Poliform.

 

STÓŁ POLIFORM CONCODE, https://www.poliform.it/en/products/concorde/

DOSKONAŁY WYBÓR

Rozważając zakup takiego stołu warto przemyśleć wybór kształtu blatu. Zazwyczaj dostępne są w ofertach blaty prostokątne, owalne lub okrągłe. Wg mnie jednak topowym rozwiązaniem jest blat typu beczka. Taki kształt zwęża się ku krótszym krawędziom a poszerzenie występuje na środku. Załamania są delikatnie wyoblone. Kolejnym ważnym aspektem będzie wybór ramy takiego stołu. Producenci często mają w ofercie kilka ciekawych podkonstrukcji dostępnych w różnych kolorach. Klasyczne nogi od stołu rozstawione w jego wierzchołkach niestety ale mocno wpływają na możliwość wsunięcia krzeseł, ich ilość oraz sam komfort siedzenia i miejsce na nogi. Osobiście uważam, że warto wybierać ramy możliwie scentralizowane. Taka konstrukcja wydaje się lżejsza, bardziej elegancka ale jest także bardziej praktyczna nie stanowiąc ograniczenia dla przestrzeni dla krzeseł. 

Czy takie stoły się Wam podobają?
Czy bylibyście skłonni wydać większe pieniądze na ten właśnie mebel?

STÓŁ HIOORO LOFT URBAN GEO, https://www.ordesign.pl/p/stol-hiooro-loft-urban-geo-spiek-kwarcowy-laminam,1024.html